Wytyczne dotyczące przygotowania wystąpień zakwalifikowanych na 18 Kongres PTFM.
 
I. Podział prac zakwalifikowanych:
 
  1. (Z) ustne wystąpienia zaproszone;
  2. (E) wystąpienia edukacyjne;
  3. (ZR, RP i D) wystąpienia w sesjach eksperckich, odpowiednio "zalecenia i rekomendacje", "regulacje prawne" i "debata";
  4. (U) ustne wystąpienia zakwalifikowane do sesji wiodących;
  5. (P) ustne wystąpienia zakwalifikowane do sesji "ustne doniesienia plakatowe";
  6. (eP) prace zakwalifikowane do prezentacji plakatowej;
  7. (S) wystąpienia sponsorskie. 
 
II. Wytyczne dotyczące przygotowania prac:
 
  1. Wystąpienia ustne:
 
Pracę należy przygotować w formacie PPT lub PPTX (PowerPoint). Prezentację należy dostarczyć do biura obsługi technicznej kongresu (sala OSLO) nie później niż godzinę przed sesją w której planowane jest wystąpienie.
 
  1. (Z, E, ZR, RP, D) - Czas przeznaczony na wystąpienie uwarunkowany jest od sesji, w której planowana jest prezentacja. Szczegółowe informacje dostępne w programie konferencji (https://18kptfm.syskonf.pl/program_konferencji);
  2. (S) - Czas przeznaczony na prezentację wraz z dyskusją wynosi 15 min;
  3. (U) - Czas przeznaczony na prezentację wynosi odpowiednio: 12 min. – prezentacja i 3 min. – dyskusja;
  4. (P) - Prezentacja powinna zawierać maksymalnie 6 slajdów (wliczając slajd tytułowy). Czas przeznaczony na prezentację wynosi odpowiednio: 7 min. – prezentacja i 3 min. – dyskusja.
 
  1. e-Poster:
 
Prace zakwalifikowane do prezentacji plakatowej prezentowane będą w wersji elektronicznej (na monitorach). W celu przygotowania plakatu proszę skorzystać z przygotowanego wzoru prezentacji:

link do szablonu - ePoster


Prace należy nadsyłać do dnia 10.09.2024 na adres mailowy: ptfm2024@gmail.com
 
Informacje techniczne dot. przygotowania plakatu:
  1. Plakat powinien mieścić się na 1 slajdzie;
  2. Rozmiar czcionki użytej w prezentacji powinien być nie mniejszy niż 8;
  3. Nazwa pliku powinna jednoznacznie wskazywać autora i tytuł pracy (zaleca się stosować notację: ePXX_imię_nazwisko, gdzie ePXX oznacza numer przydzielony plakatowi - patrz program https://18kptfm.syskonf.pl/program_konferencji);
  4. Dopuszczalne formaty pliku JPG, PDF lub PowerPoint (zalecany);
  5. Plakat powinien mieć orientację pionową (proporcje 9/16). Zalecana rozdzielczość 1080/1920.
 

Autorzy 15 najwyżej ocenionych zgłoszeń zostaną zaproszeni do opublikowania artykułu w formie „Short Communication” w czasopiśmie Towarzystwa, tj. Polish Journal of Medical Physics and Engineering. Zaproszenia zostaną wysłane w lipcu, w odrębnej komunikacji mailowej.




Formularz abstraktów:

UWAGA: 

Proszę upewnić się czy praca została pomyślnie zgłoszona - jednoznacznym potwierdzeniem jest wiadomość email, wysyłana na adres osoby zaznaczonej jako prelegent! W przypadku zgłoszenia pracy i nie otrzymania potwierdzenia prosimy o kontakt:
tel: (61) 8850 819 (pon-pt. w godz. 8-00 do 15-00).

 

1. Wysłanie streszczenia NIE JEST JEDNOZNACZNE z rejestracją. W celu rejestracji należy skorzystać z zakładki „Zarejestruj się”.

2. Zakwalifikowane streszczenia zostaną opublikowane w książce abstraktów przygotowanej jako wydanie specjalne czasopisma „Inżynier i Fizyk Medyczny” (patron medialny kongresu)

3. Autorzy 15 najlepiej ocenionych prac zostaną zaproszeni do opublikowania na ich podstawie artykułu w formie "Short Communication" w czasopiśmie Polish Journal of Medical Physics and Engineering (IF=0.4, MNiSW=100) (patron medialny Kongresu).  

Więcej informacji znajdziecie Państwo w dokumencie pt:
Streszczenia kongresowe – PRZEWODNIK (link do pobrania dokumentu w formacie*.pdf)

Zapraszamy do zgłaszania prac!